επόμενη

Κορμπάκης Θεόδωρος   Διευθυντής

Βερικίου Ευσταθία Οικ. οικονομίας

Το πρόγραμμά μας:

bullet Επιλογή μαθητών -Αναζήτηση βιβλιογραφίας - καθορισμός ευθυνών. Διαβάζονται οι πληροφορίες των μαθητών και του διδάσκοντα στις εβδομαδιαίες συναντήσεις.
bulletΑναζητήθηκαν πληροφορίες απόpsif_paidia1.jpg (80416 bytes) σλάϊτς, αφίσες και εγκυκλοπαίδειες επίσκεψη στο χώρο δημιουργίας ψηφιδωτού της Α.Σ.Κ.Τ. ξενάγηση στο εργαστήριο και διδασκαλία της τέχνης του ψηφιδωτού από την υπεύθυνη του εργαστηρίου. Δημιουργία χαρτοψηφίδων, καταγραφή σχεδίων και αποτύπωση τους σε ατομικά έργα μαθητών.
bulletΣυναντήσεις (εκτός ωραρίου του σχολείου) έγιναν  για εκτέλεση έργων με χάρτινες ψηφίδεςpsif_paidia2.jpg (109818 bytes) σε παραδοσιακά η και πρωτοποριακά σχέδια.
bulletΕπίσκεψη στη Μονή Οσίου Λουκά για επιτόπια ξενάγηση και μελέτη των μοναδικών ψηφιδωτών της Μονής.
bulletΕπίσκεψη στο κέντρο περιβαλλοντικής εκπ\σης Μακρινίτσας , έκθεση των έργων των μαθητών στο χώρο του Πολιτιστικού Κέντρου Μελισσίων.

Δείτε ένα δείγμα της δουλειάς μας, κάνοντας κλικ πάνω στην αντίστοιχη εικόνα:

psif_ergo5.jpg (86391 bytes)  psif_ergo4.jpg (83834 bytes)  psif_ergo2.jpg (73893 bytes)

psif_ergo1.jpg (170444 bytes)  psif_ergo3.jpg (78676 bytes)