προηγούμενη
επόμενη

φωτογραφία

Σχολική χρονιά 1999 - 2000

κοιτάζοντας πίσω από το φακό την πολιτιστική μας κληρονομιά

Κορμπάκης Θεόδωρος   Διευθυντής

Βερικίου Ευσταθία Οικ. οικονομίας

Το πρόγραμμά μας:

bulletΠαρακολούθηση 4 μαθημάτων διάρκειας μιάμισης ώρας το καθένα στην Ελληνική Φωτογραφική Εταιρία, όπου θα έρθουν σε επαφή θεωρητικά και πρακτικά με το αντικείμενο της φωτογραφίας.
bulletΕπίσκεψη  εκθέσεων φωτογραφίας.
bulletΕπίσκεψη στο εργαστήριο της Kodak και της Ανώτατης Σχολής Καλών Τεχνών και ενημέρωση από ειδικούς.
bulletΑτομικές και ομαδικές εργασίες μαθητών για συγκέντρωση πληροφοριών σχετικά με το θέμα.
bulletΦωτογράφηση μνημείων της πολιτισμικής μας κληρονομιάς αλλά και του φυσικού περιβάλλοντος από τους μαθητές.
bulletΠαρακολούθηση 4ημέρου προγράμματος σε Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης το οποίο θα βρίσκεται εκτός Αθηνών.
bulletΑναζήτηση βιβλιογραφίας και θεωρητικής ενημέρωσης σε τακτές συναντήσεις.

Ευχαριστούμε για τη βοήθειά τους:  το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων, το Σύλλογο καθηγητών,  το Δήμοη ομάδα φωτογραφίας (104919 bytes) Μελισσίων,  και την Ελληνική Φωτογραφική εταιρεία.